Najnowsze wpisy, strona 5


maj 06 2015 Jaką kanapę wybrać?
Komentarze: 0

Dokonując wyboru kanapy trzeba mieć na uwadze jej funkcjonalność i zastosowanie. Często kanapa w salonie musi spełniać funkcję łóżka, wówczas niezastąpiona okazuje się rozkładana kanapa. Pierwszym krokiem jest ocena wyglądu kanapy, trzeba pamiętać, że wygląd nie zawsze idzie w parze z wygodą, dlatego warto mebel wypróbować - siadając na nim, kładąc się na rozłożonej kanapie. Warto zwrócić uwagę, czy siedzisko nie jest zbyt wysokie. Istotnym elementem jest także możliwość rozkładania i składania, jeśli często będziemy musieli to robić, ważne, aby mechanizm nie był skomplikowany. Warto zwrócić uwagę na jakość materaca, za najbardziej odporne na odkształcenie się uważa się materace sprężynowe. Dodatkowym kryterium jest jakość obicia, powinno być grube, aby się szybko nie przetarło, mile w dotyku i przepuszczać powietrze. Ostatnim kryterium wyboru powinien być wygląd kanapy, warto dobrać ją do stylu wnętrza, w jakim się będzie znajdować.

link

maj 01 2015 Jak urządzić sypialnie?
Komentarze: 0

Prawie jedną trzecią życia spędzamy w sypialni. Jest to więc jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dlatego warto zadbać o jej właściwą aranżację i odpowiedni dobór solidnego umeblowania. Tylko wtedy możemy liczyć na piękny i zdrowy sen.

Dekoratorzy wnętrz uwzględniając również zasady sztuki Feng Shui zgodnie twierdzą, że istnieje kilka żelaznych zasad, których nie należy lekceważyć aranżując sypialnię. Warto je poznać aby zaprojektować wnętrze pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie. Sypialnia urządzona zarówno pod względem funkcjonalności, zdrowia jak i estetyki odwdzięczy się wysokim komfortem snu.

Cicho, ciszej... sypialnia

Według zasad sztuki Feng Shui sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu, ponieważ to w jej zaciszu nabieramy sił do życia. Aranżacja sypialni ma decydujący wpływ na samopoczucie, życie prywatne i zawodowe. Powinna w niej panować atmosfera spokoju, relaksu i wyciszenia. Na sypialnie dobrze jest więc wybrać pokój zaciszny i jeśli to możliwe odizolowany od reszty mieszkania. Aurę spokoju i poczucie komfortu osiągniemy także dbając o dobór wysokiej jakości mebli oraz o ich właściwe rozmieszczenie.

Solidne łóżko sercem sypialni

Łóżko jest podstawowym elementem wyposażenia sypialni, dlatego zanim zdecydujemy się na jego zakup powinniśmy wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Przede wszystkim, zarówno materac jak i stelaż powinny być wykonane z najwyższej jakości surowców. Łóżka z płyty wiórowej to najmniej trwała konstrukcja. Należy zwrócić także uwagę na detale wykończenia łóżka. Jeśli są solidne mocowania w duecie z drewniana konstrukcją to takie łóżko nie będzie skrzypiało. Warto przejrzeć ofertę łóżek Kolekcji Mebli Klose. Wykonane są z wysokiej jakości drewna i solidnie dopracowane w każdym szczególe. Dostępne w bogatej gamie wybarwienia, np.: buk koniak, buk sahara oraz buk kolonialny. We wszystkich zestawach znajdziemy je w trzech szerokościach: 154 cm, 174 cm i 194 cm oraz w jednej długości 215 cm.

Najlepsze są solidne łóżka drewniane o łagodnie zaokrąglonych krawędziach z wysokim zagłówkiem, który stanowi stabilne podparcie dla pleców. Powinno mieć także wielkość dopasowaną do ilości osób na nim śpiących. Warto wziąć pod uwagę warunki fizyczne osób, mających w przyszłości korzystać z mebla. Szerokość materaca powyżej 140 cm daje więcej swobody i komfortu. Wygodna długość to wysokość osoby leżącej + min. 20 cm. Spełnienie w/w warunków zapewni właściwy wypoczynek - powiedział Zenon Bączyk projektant mebli Kolekcji Mebli Klose.

Oprócz solidnego łóżka, ważne jest miejsce, w którym je umieścimy. Nie powinniśmy ustawiać łóżka na wprost drzwi wejściowych do sypialni oraz pomiędzy drzwiami i oknami. Są to bardzo hałaśliwe punkty. Dodatkowo Feng Shui radzi stawiać łóżko głową do ściany, w zacisznym miejscu. Zapewni to przepływ pozytywnej energii i dobry, spokojny sen.

Dobry sen w zestawie z porządkiem

Na dobry sen ogromny wpływ mają również przedmioty znajdujące się blisko łóżka. Zgodnie z filozofią Feng Shui pozytywna energia przepływa najlepiej gdy wokół jest wolna przestrzeń. Nie dobrze kiedy zaraz po przebudzeniu witają nas piętrzące się ubrania czy porozrzucane przedmioty. Dlatego bardzo ważne są meble, które pomieszczą wszystkie bibeloty i pozwolą zachować harmonijny porządek. Jeśli nie mamy wydzielonego oddzielnego pomieszczenia na garderobę warto zadbać o pojemną szafę. Dobrze gdy posiada kilka dodatkowych szuflad, na np. bieliznę. Ciekawym rozwiązaniem są lustra na drzwiach szafy. Dodają wnętrzu wrażenia lekkości i poszerzają je optycznie. Decydując się np. na meble do sypialni Kolekcji Mebli Klose dzięki ich funkcjonalnym kształtom z łatwością pomieścimy wszystkie ubrania, ułożymy potrzebnie rzeczy. Szeroki wybór wysokiej jakości szaf, komód i toaletek to nieodłączny element wszystkich kolekcji KM Klose. Klasyczne oraz nowoczesne linie i kształty mebli o szlachetnych barwach stworzą niepowtarzalną atmosferę naszej sypialni. Solidne wykończenie i dbałość o najmniejszy szczegół zagwarantuje wieloletni komfort z ich korzystania.

Więcej info > link

kwi 30 2015 Meble ogrodowe z drewna
Komentarze: 0
Meble ogrodowe z drewna są ciepłe w dotyku, ładnie się starzeją, a ich naturalna kolorystyka nigdy nie razi wśród zieleni.

Do wyboru są meble z drewna sosny, świerku, dębu, buku, olchy, brzozy, robinii, a także teaku, bangkirai, eukaliptusa. Te z drewna egzotycznego są znacznie trwalsze. Mogą służyć co najmniej 25 lat, zaś te z gatunków rodzimych - połowę krócej, i to pod warunkiem, że będą systematycznie konserwowane. Drewno teakowe, bangkirai i eukaliptusa zawiera bowiem substancje tłuszczowe, które zabezpieczają je przed grzybami, owadami, a także szkodliwym oddziaływaniem słońca, wiatru i wody.

Jak przedłużyć trwałość mebli

Meble z rodzimych gatunków drewna będą służyć dłużej, jeżeli zabezpieczymy je impregnatami, olejami, lakierami albo farbami, i co pewien czas powtarzać będziemy zabiegi konserwacyjne.

Impregnaty.

Chronią drewno przed nasiąkaniem wodą. Wiele z nich zawiera też substancje zabezpieczające drewno przed glonami, porostami, grzybami i owadami. Mogą również chronić przed szkodliwym działaniem promieni słońca, dzięki czemu drewno nie szarzeje, nie płowieje i nie staje się szorstkie ani porowate. W sprzedaży są zarówno meble zaimpregnowane, jak i surowe, które trzeba samodzielnie zabezpieczyć. Najlepiej kupować meble z drewna zaimpregnowanego ciśnieniowo, bo jest ono wtedy nasycone impregnatem w całym przekroju, czego nie można uzyskać żadnymi innymi metodami.

Impregnaty mogą być bezbarwne lub nadawać drewnu różne odcienie, ale nie przysłaniając rysunku słojów.

Zarówno meble zaimpregnowane ciśnieniowo, jak i te impregnowane powierzchniowo warto co sezon ponownie zabezpieczyć wybranym impregnatem.

Oleje.

W drewno nasączone specjalnym olejem do drewna woda nie wsiąka, lecz spływa po jego powierzchni. Oleje do drewna mogą również zawierać substancje grzybobójcze. Po olejowaniu naturalna barwa drewna staje się bardziej intensywna. Zabieg powinno się powtarzać co roku, aby zwiększyć jego skuteczność.

Lakiery.

Można je stosować jako dodatkowe zabezpieczenie zaimpregnowanego wcześniej drewna. Powłoka lakieru zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed deszczem i słońcem, sprawia też, że powierzchnia mebli staje się gładsza - błyszcząca lub matowa, zależnie od rodzaju lakieru. W sprzedaży dostępne są lakiery przezroczyste, jak też barwiące, zwane lakierobejcami. Decydując się na polakierowanie mebli ogrodowych, trzeba zdawać sobie sprawę, że po kilku latach powłoka lakieru ulegnie zniszczeniu - przestanie pełnić funkcję ochronną i będzie brzydko wyglądać. Położenie nowej warstwy lakieru wymaga niestety starannego usunięcia starej, złuszczonej. Dlatego warto dobrze się zastanowić przed kupnem lakieru. Środki niższej klasy zachowują trwałość przez 3-4 lata, a te z wyższej półki 7-8 lat, co oznacza, że w takich właśnie okresach trzeba powtórzyć lakierowanie.

Farby.

Chociaż rzadko stosuje się je do pokrywania nowych mebli drewnianych, można po nie sięgnąć, kiedy trzeba odnowić meble drewniane z uszkodzeniami oraz przebarwieniami. Najlepiej zastosować wówczas elewacyjne farby akrylowe do drewna, które są elastyczne, a więc pracują wraz z podłożem. Dzięki temu nie łuszczą się i skutecznie chronią drewno przez wiele lat. Meble pomalowane tego typu farbą będą wymagały odnowienia dopiero po około ośmiu latach.

Uwaga! W meblach, w których elementy z drewna (najczęściej siedziska, oparcia i blaty) są połączone z metalową konstrukcją, okresowej konserwacji mogą też wymagać elementy metalowe. Warto raz na rok dokładnie je obejrzeć, aby uchwycić w porę ewentualne początki korozji i odpowiednio je zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem.

Jak chronić meble po sezonie

Kiedy nastają chłody i przestaje się korzystać z mebli w ogrodzie, warto je na kilka miesięcy stamtąd zabrać i schować pod dachem. Pomieszczenie do przechowywania drewnianych mebli ogrodowych nie musi być ogrzewane, ale powinno być dobrze wentylowane.

Jeżeli mamy na ich ustawienie mało miejsca w garażu, piwnicy czy szopie, dobrze jest o tym pamiętać już przy zakupie i wybrać meble składane bądź łatwe do rozmontowania lub składowania jedne na drugich.

Więcej info > link

kwi 09 2015 Ubezpieczenie w czasie wakacyjnego urlopu
Komentarze: 0

Pewnie większość osób teraz zastanawia się, po co właściwie takie ubezpieczenie, skoro biuro podróży je zapewnia - razem z wykupywaną wycieczką. Faktycznie, by móc wykupić konkretne wczasy za granicą, trzeba mieć także zakupioną polisę.

Czy potrzebne jest więc dodatkowe ubezpieczenie?

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku umowy ubezpieczeniowej tego rodzaju zakres ryzyka może być różny. Najczęściej jest mocno „okrojony”. Wówczas polisa nie będzie w stanie zagwarantować nam zwrotu wszystkich poniesionych na leczenie kosztów.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na czas wakacji?

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu bez trudu znajdziemy odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb pakiet ubezpieczeniowy.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie na czas wakacji, nie można kierować się wyłącznie ceną. Trzeba bowiem mieć świadomość, że najczęściej najtańsze pakiety nie obejmują wszystkich wariantów.

Pamiętaj, że koniecznością jest wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia, transportu medycznego oraz repatriacji. Dzięki temu, na wypadek nagłej choroby bądź nieszczęśliwego wypadku podczas pobytu za granicą, towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają koszty przeprowadzonych badań czy zabiegów ambulatoryjnych, a nawet operacyjnych. Ubezpieczenie obejmuje też zwrot kosztów za zakup przepisanych środków farmaceutycznych oraz środków opatrunkowych.

Dobrze jest też wziąć pod uwagę te polisy, które ubezpieczają na wypadek śmierci. Co prawda ryzyko takiego zdarzenia jest niewielkie, niemniej jednak „lepiej dmuchać na zimne”. Wówczas będziemy mieć zagwarantowane, że - w razie śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby - towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci koszty transportu zwłok do kraju. A te są niemałe, szczególnie jeśli znajdujemy się na wypoczynek w jednym z egzotycznych krajów.

Kiedy możemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania?

Pamiętaj, że nie zawsze możesz liczyć na odszkodowanie, nawet wtedy, gdy masz wykupioną polisę. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest? Okazuje się, że istnieje kilka sytuacji, które sprawiają, że wypłacenie ubezpieczenia nie będzie możliwe.

Pamiętaj, że zwrot kosztów leczenia następuje tylko wtedy, gdy leczysz się w kraju, w którym doszło do choroby lub wypadku. Jeżeli podejmiesz kurację po powrocie do Polski, wówczas pieniądze z odszkodowania nie będą ci się należeć. Weź pod uwagę to, że odmowa wypłaty odszkodowania może powstać na skutek zagranicznego leczenia choroby przewlekłej.

Dlatego też, chcąc mieć pewność, w jakiej sytuacji nastąpi wypłata środków w ramach zwrotu kosztów leczenia i pobytu w szpitalu, dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy. W ten sposób unikniesz rozczarowania.

Koszt ubezpieczenia na czas podróży nie jest wysoki. A pozwala na pełny odpoczynek i relaks - bez konieczności myślenia o tym, co będzie, jeśli zachorujemy na wczasach. Zaś świadomość pełnej ochrony i bezpieczeństwa jest bezcenna.

kwi 06 2015 Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i...
Komentarze: 0

Wciąż istotną grupę klientów wypożyczalni stanowią Polacy pracujący lub mieszkający za granicą, którzy przylatują na urlopy i zamówiony samochód odbierają z lotniska lub coraz popularniejszego ostatnio miejsca  - wybranego dworca PKP. Zazwyczaj wypożyczają samochód na ponad dwa tygodnie. Wynajmy turystów zagranicznych są zwykle krótsze. W sezonie urlopowym dużym powodzeniem cieszą się samochody popularnej klasy C jak np. Fors Focus czy Hyundai i30, a także wersje kombi, z uwagi na bardzo dobrą ofertę cenową wynajmu. Niemniejsze zainteresowane znajdują samochody siedmio, a nawet dziewięcioosobowe, które często wypożyczają wspólnie dwie lub trzy rodziny wyjeżdżające na wakacje zagraniczne. To decyzja uzasadniona, jeśli weźmie się pod uwagę koszty paliwa, a zwłaszcza opłaty za przejazd autostradami. Zainteresowanie wynajmem tego typu samochodami w okresie letnim jest na tyle duże, że Klienci dokonywali rezerwacji z kilkutygodniowym, a nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W okresie wakacyjnym nie brakuje także krótkich, kilkudniowych wynajmów w celach służbowych.

Ile kosztuje wynajem
Cena wynajmu jest uzależniona od klasy modelowej i liczby dni wynajmu, następnie od detali jakie są ważne dla Klienta, np. miejsce odbioru, zwrotu samochodu, wyposażenie dodatkowe.

Cena za dobę najmu, np. pojazdu w klasie C wynosi 99,99 zł brutto. Do ceny należy doliczyć jednorazową opłatę przygotowawczą w kwocie 50 zł brutto. Cena uwzględnia nielimitowany przebieg km. Tak więc jeśli Klient chciałby wynająć tej klasy samochód np. na 5 dni to zapłaci 549,95 zł. Kwota wynika z wyliczenia : 5 dób x 99,99 zł + 50 zł jednorazowa opłata przygotowawcza.

Należy zaznaczyć, iż korzystając z usługi wynajmu pojazdów trzeba liczyć się z tym, że wypożyczalnia poprosi o depozyt, w tej sytuacji wartości 1000 zł, który zostanie zwrócony po oddaniu auta. W sytuacji wystąpienia szkody jakiej nie pokrywa ubezpieczenie pojazdu lub użytkownik dokonał uszkodzenia auta z własnej winy, depozyt pokrywa koszty ewentualnych napraw.

Na wakacje szczególnie polecamy:

Tanie weekendy
Samochody w Klasie A+ (Chevrolet Spark z klimatyzacją) oraz w Klasie C (Opel Astra) w ofercie weekendowej klient odbiera w piątek godz. 12.00 i zwraca w poniedziałek o godz. 9.00.
Koszty wynajmu Klasy A + to 299 zł brutto z vat
Koszt wynajmu auta Klasy C to 359 zł brutto z vat
W obydwu przykładach cena uwzględnia :
- podstawienie i zwrot na terenie miasta
- brak limitu km
Oszczędność przy korzystaniu z tej specjalnej oferty wynosi 91 zł.

więcej info > link