Jak urządzić sypialnie?
Komentarze: 0
Prawie jedną trzecią życia spędzamy w sypialni. Jest to więc jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dlatego warto zadbać o jej właściwą aranżację i odpowiedni dobór solidnego umeblowania. Tylko wtedy możemy liczyć na piękny i zdrowy sen.
Dekoratorzy wnętrz uwzględniając również zasady sztuki Feng Shui zgodnie twierdzą, że istnieje kilka żelaznych zasad, których nie należy lekceważyć aranżując sypialnię. Warto je poznać aby zaprojektować wnętrze pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie. Sypialnia urządzona zarówno pod względem funkcjonalności, zdrowia jak i estetyki odwdzięczy się wysokim komfortem snu.
Cicho, ciszej... sypialnia
Według zasad sztuki Feng Shui sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu, ponieważ to w jej zaciszu nabieramy sił do życia. Aranżacja sypialni ma decydujący wpływ na samopoczucie, życie prywatne i zawodowe. Powinna w niej panować atmosfera spokoju, relaksu i wyciszenia. Na sypialnie dobrze jest więc wybrać pokój zaciszny i jeśli to możliwe odizolowany od reszty mieszkania. Aurę spokoju i poczucie komfortu osiągniemy także dbając o dobór wysokiej jakości mebli oraz o ich właściwe rozmieszczenie.
Solidne łóżko sercem sypialni
Łóżko jest podstawowym elementem wyposażenia sypialni, dlatego zanim zdecydujemy się na jego zakup powinniśmy wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Przede wszystkim, zarówno materac jak i stelaż powinny być wykonane z najwyższej jakości surowców. Łóżka z płyty wiórowej to najmniej trwała konstrukcja. Należy zwrócić także uwagę na detale wykończenia łóżka. Jeśli są solidne mocowania w duecie z drewniana konstrukcją to takie łóżko nie będzie skrzypiało. Warto przejrzeć ofertę łóżek Kolekcji Mebli Klose. Wykonane są z wysokiej jakości drewna i solidnie dopracowane w każdym szczególe. Dostępne w bogatej gamie wybarwienia, np.: buk koniak, buk sahara oraz buk kolonialny. We wszystkich zestawach znajdziemy je w trzech szerokościach: 154 cm, 174 cm i 194 cm oraz w jednej długości 215 cm.
Najlepsze są solidne łóżka drewniane o łagodnie zaokrąglonych krawędziach z wysokim zagłówkiem, który stanowi stabilne podparcie dla pleców. Powinno mieć także wielkość dopasowaną do ilości osób na nim śpiących. Warto wziąć pod uwagę warunki fizyczne osób, mających w przyszłości korzystać z mebla. Szerokość materaca powyżej 140 cm daje więcej swobody i komfortu. Wygodna długość to wysokość osoby leżącej + min. 20 cm. Spełnienie w/w warunków zapewni właściwy wypoczynek - powiedział Zenon Bączyk projektant mebli Kolekcji Mebli Klose.
Oprócz solidnego łóżka, ważne jest miejsce, w którym je umieścimy. Nie powinniśmy ustawiać łóżka na wprost drzwi wejściowych do sypialni oraz pomiędzy drzwiami i oknami. Są to bardzo hałaśliwe punkty. Dodatkowo Feng Shui radzi stawiać łóżko głową do ściany, w zacisznym miejscu. Zapewni to przepływ pozytywnej energii i dobry, spokojny sen.
Dobry sen w zestawie z porządkiem
Na dobry sen ogromny wpływ mają również przedmioty znajdujące się blisko łóżka. Zgodnie z filozofią Feng Shui pozytywna energia przepływa najlepiej gdy wokół jest wolna przestrzeń. Nie dobrze kiedy zaraz po przebudzeniu witają nas piętrzące się ubrania czy porozrzucane przedmioty. Dlatego bardzo ważne są meble, które pomieszczą wszystkie bibeloty i pozwolą zachować harmonijny porządek. Jeśli nie mamy wydzielonego oddzielnego pomieszczenia na garderobę warto zadbać o pojemną szafę. Dobrze gdy posiada kilka dodatkowych szuflad, na np. bieliznę. Ciekawym rozwiązaniem są lustra na drzwiach szafy. Dodają wnętrzu wrażenia lekkości i poszerzają je optycznie. Decydując się np. na meble do sypialni Kolekcji Mebli Klose dzięki ich funkcjonalnym kształtom z łatwością pomieścimy wszystkie ubrania, ułożymy potrzebnie rzeczy. Szeroki wybór wysokiej jakości szaf, komód i toaletek to nieodłączny element wszystkich kolekcji KM Klose. Klasyczne oraz nowoczesne linie i kształty mebli o szlachetnych barwach stworzą niepowtarzalną atmosferę naszej sypialni. Solidne wykończenie i dbałość o najmniejszy szczegół zagwarantuje wieloletni komfort z ich korzystania.
Więcej info > link
Dodaj komentarz