Komentarze: 0
Pewnie większość osób teraz zastanawia się, po co właściwie takie ubezpieczenie, skoro biuro podróży je zapewnia - razem z wykupywaną wycieczką. Faktycznie, by móc wykupić konkretne wczasy za granicą, trzeba mieć także zakupioną polisę.
Czy potrzebne jest więc dodatkowe ubezpieczenie?
Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku umowy ubezpieczeniowej tego rodzaju zakres ryzyka może być różny. Najczęściej jest mocno „okrojony”. Wówczas polisa nie będzie w stanie zagwarantować nam zwrotu wszystkich poniesionych na leczenie kosztów.
Jak wybrać dobre ubezpieczenie na czas wakacji?
Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu bez trudu znajdziemy odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb pakiet ubezpieczeniowy.
Wybierając odpowiednie ubezpieczenie na czas wakacji, nie można kierować się wyłącznie ceną. Trzeba bowiem mieć świadomość, że najczęściej najtańsze pakiety nie obejmują wszystkich wariantów.
Pamiętaj, że koniecznością jest wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia, transportu medycznego oraz repatriacji. Dzięki temu, na wypadek nagłej choroby bądź nieszczęśliwego wypadku podczas pobytu za granicą, towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają koszty przeprowadzonych badań czy zabiegów ambulatoryjnych, a nawet operacyjnych. Ubezpieczenie obejmuje też zwrot kosztów za zakup przepisanych środków farmaceutycznych oraz środków opatrunkowych.
Dobrze jest też wziąć pod uwagę te polisy, które ubezpieczają na wypadek śmierci. Co prawda ryzyko takiego zdarzenia jest niewielkie, niemniej jednak „lepiej dmuchać na zimne”. Wówczas będziemy mieć zagwarantowane, że - w razie śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby - towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci koszty transportu zwłok do kraju. A te są niemałe, szczególnie jeśli znajdujemy się na wypoczynek w jednym z egzotycznych krajów.
Kiedy możemy ubiegać się o wypłatę odszkodowania?
Pamiętaj, że nie zawsze możesz liczyć na odszkodowanie, nawet wtedy, gdy masz wykupioną polisę. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest? Okazuje się, że istnieje kilka sytuacji, które sprawiają, że wypłacenie ubezpieczenia nie będzie możliwe.
Pamiętaj, że zwrot kosztów leczenia następuje tylko wtedy, gdy leczysz się w kraju, w którym doszło do choroby lub wypadku. Jeżeli podejmiesz kurację po powrocie do Polski, wówczas pieniądze z odszkodowania nie będą ci się należeć. Weź pod uwagę to, że odmowa wypłaty odszkodowania może powstać na skutek zagranicznego leczenia choroby przewlekłej.
Dlatego też, chcąc mieć pewność, w jakiej sytuacji nastąpi wypłata środków w ramach zwrotu kosztów leczenia i pobytu w szpitalu, dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy. W ten sposób unikniesz rozczarowania.
Koszt ubezpieczenia na czas podróży nie jest wysoki. A pozwala na pełny odpoczynek i relaks - bez konieczności myślenia o tym, co będzie, jeśli zachorujemy na wczasach. Zaś świadomość pełnej ochrony i bezpieczeństwa jest bezcenna.