Archiwum 21 sierpnia 2015


sie 21 2015 Domowe finanse
Komentarze: 0

Nowy rok nastraja nas zawsze bardzo optymistycznie. Jak co roku o tej porze mamy masę postanowień noworocznych i dużo wiary, że im wszystkim podołamy. Właściwie nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Obiecujemy sobie, że w tym roku zaczniemy prowadzić zdrowy tryb życia, rzucimy palenie, będziemy się odchudzać, znajdziemy miłość życia czy zmienimy pracę na lepiej płatną. 1 stycznia ma bardzo magiczną moc – zmienia się kartka z kalendarza, a my jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki  stajemy się lepszymi ludźmi 

Korzystając z tej fali pozytywnego nastawienia, chciałbym Was zachęcić, abyście w tym roku postawili sobie dodatkowo jeden wspólny rodzinny cel – prowadzenie rodzinnego budżetu. Pewnie wielu z Was zapyta po co to wszystko? Czemu nawet w domu musimy prowadzić budżet? Czy nie wystarczy, że nasz przełożony od nas tego wymaga?

Jeśli macie wrażenie, że żyjecie z miesiąca na miesiąc, a Wasze pieniądze rozchodzą się jak świeże bułeczki w piekarni, to ten artykuł jest dla Was. Dzięki lekturze tego tekstu dowiecie się jak prowadzić rodzinny budżet, jakie korzyści z tego odniesiecie i co najważniejsze, dostaniecie do ręki konkretne i solidne narzędzie. Przestańcie być widzami w kinie oglądającymi jak wyciekają Wasze pieniądze i zostańcie reżyserami swoich finansów. Poświęćcie mi 10 minut Waszego czasu, a na pewno nie pożałujecie.

 

Co to jest budżet rodzinny:

To narzędzie, które ma nas wspierać przy zarządzaniu rodzinnymi finansami. Jego istota jest bardzo prosta:

 Budżet rodzinny = Planowane dochody – Planowane wydatki

 

Narzędzie do prowadzenia budżetu rodzinnego:

Program którego używam od ponad 2,5 roku to Excel. Nie zamieniłbym go na żaden inny program. Może dlatego, że się starzeję (36 lat ) i mam sentyment do rzeczy tradycyjnych. Tak naprawdę to dlatego, że jest to bardzo proste narzędzie, które umożliwia mi łatwą edycję danych (poszczególnych zapisów czy kategorii wydatków) nawet kilka lat wstecz.

Specjalnie dla Was przygotowałem dwa rodzaje budżetów rodzinnych. Pierwszy to budżet w wersji mini – czyli bardzo proste i łatwe narzędzie zawierające tylko 2 kategorie dochodów i 17 kategorii wydatków. To idealny szablon dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z budżetem rodzinnym.

dinefinanser-dk.com